PODPORILI SME RODINY V NÚDZI A SLABOZRAKÝCH V PIEŠŤANOCH

Primátor mesta Peter Jančovič  a prezident nášho klubu  Roman Jilly privítali v piatok 14. februára 2020 na pôde mestského úradu  dve rodiny z Piešťan a zástupcu Charity sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov p. Pastorka, ktorým odovzdali finančné dary.Podrobná reportáž je na stránke mesta  Piešťany :

https://www.piestany.sk/aktuality/fotogaleria-1/lions-club-piestany-podporil-rodiny-v-nudzi-2899sk.html

 

ZÁVEREČNÁ SPRÁVA VEREJNEJ ZBIERKY PUNČ 2019

PREDBEŽNÁ SPRÁVA VEREJNEJ ZBIERKY

POZVÁNKA HALALI OLDIES PARTY 2020

Milí priatelia,

opäť pripravujeme našu tradičnú lionskú Halali Oldies Party v Hotelovej akadémii A.Wintera

v Piešťanoch dňa 24.1.2020(piatok).

Tešíma sa na stretnutie.

VEREJNÁ ZBIERKA PUNČ 2018 VYHODNOTENIE

VEREJNÁ ZBIERKA PUNČ 2019

OSLÁVILI SME 20. VÝROČIE VZNIKU KLUBU

 

Dňa 26.októbra 2019 sa zišli v Penzióne Diana aktívni aj bývalí členovia nášho klubu, ich partnerky, hostia z  lions clubov D122 a priatelia nášho klubu na slávnostnej  schôdzi.  Pripomenuli sme si udalosti z 20-ročnej činnosti nášho klubu, hlavne naše charitatívne aktivity, výmenu mládeže, spoluprácu s partnerskými klubmi a nezabudli sme ani na spoločenskú stránku našej činnosti.

Ďakujeme všetkým  lionom z D 122, ktoré neváhali a prišli nás osobne pozdraviť a popriať nám do budúcnosti  veľa úspechov v našej činnosti.

Poďakovanie patrí aj všetkým členom nášho klubu, ktorí sa podieľali na tejto vydarenej akcii.

Fotodokumentácia z podujatia  je k dispozícii na nasledovnom linku:

https://photos.app.goo.gl/Qjyht3K3x75yWSkc6

POZVÁNKA

Aktuality

POĎAKOVANIE

PRIPRAVUJEME LIONS CUP 2019

PREDBEŽNÁ SPRÁVA

LIONS TEAM GOLF CUP 2019

Milí priatelia,

dovoľujeme si Vás pozvať na pripravovaný golfový turnaj. Viac informácií nájdete

v priloženej pozvánke. Tešíme sa na skoré stretnutie.

TEŠÍME SA NA HALALI

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na 8. ročník tradičnej Oldies Party LIONS HALALI, ktorá sa uskutoční dňa 18.1.2019 v priestoroch Hotelovej akadémie A. Wintera v Piešťanoch

VEREJNÁ ZBIERKA PUNČ 2018

ZÁVEREĆNÁ SPRÁVA PUNČ

TENISOVÝ TURNAJ 2018

Popri golfovom turnaji sme zvládli aj tradičný tenisový turnaj o pohár MUDr. Pavla Vereša. Víťazné duo zo Žiliny nenechalo nikoho na pochybách, kto je

momentálne No. 1 medzi tenistami - lionmi.

LC GOLF CUP PIEŠŤANY 2018

MOMENTKY Z TURNAJA

PRIPRAVUJEME GOLFOVÝ TURNAJ

PREDBEŽNÁ SPRÁVA - PUNČ

HALALI JE ZA NAMI

Dňa 19.januára 2018 sa zúčastnili členovia, partneri a priatelia nášho Lions Clubu tradičnej Oldies Party pod názvom HALALI v priestoroch Hotelovej akadémie A. Wintera. Na úvod odovzdal prezident klubu R. Zigo symbolický šek na EUR1.000,- pánovi Pastorekovi, predsedovi Charity sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov so sídlom v Pieštanoch.Podujatie poctili svojou návštevou aj guvernér distriktu D-122 pán Bohumír Krátky a priatelia z LC Žilina. O výbornú zábavu sa postaral svojím vystúpením folklórny súbor Slnečnica.Hudobná produkcia večera bola v réžii

diskdžokeja rádia Vlna Petra Hurajta. Poďakovanie patrí všetkýcm, ktorí sa o zdarný priebeh podujatia zaslúžili.

LIONS HALALI 2018

ROZHODNUTIE VZ Punč 2017

Záverečná správa VZ punč. 2016

TENISOVÝ TURNAJ

Dňa 3.6.2017 pripravili členovia nášho klubu tradičný tenisový turnaj o pohár MUDr.P.Veresa. Na turnaji štartovalo 9 dvojíc nielen z nášho klubu ale akciu podporili svojou účasťou aj priatelia z LC Karlovy Vary a LC Žilina. Putovný pohár a víťazstvo si odniesli priatelia z LC Žilina.Turnaj sme zakončili posedením v priestoroch reštaurácie Kursalón.Deň pred turnajom sme pre priateľov z LC Karlovy Vary a našich členov zorganizovali výlet do knižnice v kaštieli Oponice,na Nitriansky hrad, románsky kostolík v Dražovciach a do vinárskych pivníc v obci Radošina. Prehliadku Nitrianskeho hradu , kde sa k nám pridal aj nadchádzajúci guvernér D122 Bobo Krátky, zorganizovali priatelia z LC Nitra, za čo im patrí naše veľké poďakovanie.

Naše poďakovanie patrí tiež všetkým , ktorí podporili tenisový turnaj a všetkým členom klubu, ktorí sa na organizačnej príprave turnaja podieľali.

 

 

 

POĎAKOVANIE

Vážené dámy, vážení páni, priatelia golfu, Lioni!

 

V mene Lions Club Piešťany si Vám touto cestou dovoľujeme poďakovať sa za Vašu aktívnu účasť na charitatívnom golfovom turnaji, ktorý sa konal 13.05.2017 v GCC Piešťany.

 

Heslo Lions Club Piešťany "We serve! – Pomáhame!" sa nám spoločne podarilo naplniť aj s Vašou pomocou. Čistý výťažok z tohoto podujatia bude použitý na podporu charitatívnych projektov Lions Club Piešťany. Podrobnejšie informácie o využití získaných finančných prostriedkov, o projektoch, o sponzoringu a o reklame môžete získať na:

www.facebook.com/LionsClubPiestany a na web stránke www.lions-club.sk

 

Zároveň si Vám v prílohe dovoľujeme zaslať kompletné výsledky a link na kompletnú

fotodokumetáciu z turnaja: goo.gl/photos/4tMX44fkRuWRoNFG7

 

Ešte raz Vám ďakujeme a tešíme sa na Vás opäť o rok, pri 4. ročníku tohto vydareného

športovo společenského podujatia.

 

Lions Club Piešťany

 

PRIPRAVUJEME TENISOVÝ TURNAJ

 

Vážení priatelia Lions

a tenisoví priatelia,

 

 

 

blíži sa deň, na ktorý sa my tenisoví priatelia a priatelia lions klubu veľmi tešíme.

Stáva sa už tradíciou, že náš klub tak ako každoročne aj toho roku pripravuje tenisový turnaj, ktorý svojim športovým a spoločenským postavením prispieva do programu letnej piešťanskej sezóny. Vytváranie nových priateľstiev, dostávanie sa do povedomia širšej verejnosti, oboznamovanie s cieľmi a poslaním lions a v neposlednom rade zašportovať si a urobiť niečo pre svoje zdravie to nás napĺňa odhodlaním usporiadať takúto akciu.

 

 

VII. ROČNIK SLOVAKIA LIONS CUP PIEŠŤANY o PUTOVNÝ POHÁR

MUDr. PAVLA VERESA.

 

Cieľom podujatia okrem už uvedeného je, pripomenúť si jedného zo zakladateľov nášho lionského klubu a jeho 1. prezidenta Mudr. Pavla Veresa, ktorý prehral boj so zákernou chorobou. Zároveň však usporiadaním tohto podujatia chceme popri športovo-spoločenskom vyžití získať finančné prostriedky, ktoré venujeme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Tenisový turnaj sa uskutoční dňa 3. júna 2017 na tenisových dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Turnaj začína o 9,00 hod. prezentáciou účastníkov, a po zaplatení štartovného poplatku vo výške 20 € prebehne rozlosovanie skupín. Turnaj je vyhlásený ako open pre všetky vekové kategórie. Hrajú sa štyrky bez rozlíšenia pohlavia. Počas turnaja bude účastníkom podané občerstvenie. Ďalšie informácie získate od Ing. Pavla Wernera, riaditeľa turnaja na emailovej adrese:wernerpalo@gmail.com

 

 

 

Mgr. Radoslav Zigo

prezident LC Piešťany

 

GOLFOVÝ TURNAJ SA BLÍŽI

 

 

 

Vážené dámy, vážení páni, priatelia golfisti!

 

Tak, ako sme Vám už avizovali, dovoľujeme si Vám zaslať program a propozície nášho golfového turnaja.

Po dvoch ročníkoch sme sa rozhodli usporiadať Texas scramble dvojíc, čím by sme radi aj Vám priniesli určitú zmenu, oproti predchádzajúcim ročníkom.

 

Program, propozície a prihlasovanie na TEXAS SCRAMBLE dvojíc

 

Dátum a miesto: 13.5.2017, Golfový areál GCC Piešťany, Vrbinky

Prezentácia, welcome drink, občerstvenie: 8,00 (kanón I.) a 12,00 (kanón II.)

Zahájenie: 9,00 (kanón I.) a 13,15 (kanón II.)

Kanón štart: 9,15 (kanón I.) a 13,30 (kanón II.)

Občerstvenie na half way: počas celého turnaja

Obed (hráči aj nehráči): od 12,00

Slávnostný raut so živou kapelou, vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien: 18,30

Predpokladaný záver podujatia: 21,00

 

Kategórie:

NETTO rany dvojíc , BRUTTO rany dvojíc. Hrá sa 2 x 9 jamkové ihrisko.

 

Doplnkové súťaže pre hráčov:

Nearest to the pin spoločná (jamka č.7), Longest drive muži, longest drive ženy (jamka č.1)

Turnaj sa hrá podľa pravidiel golfu RaA GC of St. Andrews a podľa miestnych pravidiel ihriska. Organizátor si vyhradzuje právo zmeny.

 

Ceny: Víťazné trofeje a vecné ceny pre prvých troch z kategórie NETTO rany, víťaza kategórie BRUTTO rany a víťazov doplnkových súťaží.

Po vyhodnotení turnaja bude losovanie nevýherných score cards o vecné ceny a veľa iných, milých prekvapení.

Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a vynikajúci catering.

 

Poplatky: Hráči, nečlenovia GK PN: 75,-€, hráči, členovia GK PN: 35,-€, nehráči: 25,-€

 

Rozdelenie dvojíc do kanón štartov (I., príp. II.) sa dozviete na oficiálnej stránke turnaja na webe SKGA najneskôr 12.5.2016, od 18,00 hod.

Požiadavky na zloženie dvojíc, prípadne hru v kanón I., alebo II. nahláste prosím pred týmto termínom na roman.jilly@resop.sk

Budeme sa Vám snažiť vyjsť v maximálnej možnej miere v ústrety tak, ako v predchádzajúcich ročníkoch.

 

Vzhľadom k očakávanému vysokému záujmu, Vašu účasť prosím potvrďte na vyššie uvedený e-mail vo forme: meno hráča, registračné číslo, členstvo v klube a aktuálny HCP v termíne do 4.5.2017.

Po tomto termíne bude možné sa prihlásiť len cez SKGA. V prípade otázok ma prosím neváhajte kontaktovať na tel: +421 905 962 530.

 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Lions Club Piešťany

 

S pozdravom

 

Ing. Roman Jilly,

 

LIONS HALALI 2017

V piatok 20.januára 2017 sa zaplnila sála Kursalónu členmi a priateľmi Lions Clubu Piešťany na VI. ročníku Halali Oldies Party. Úvodom prezident klubu Radoslav Zigo privítal hostí, obzvlášť 1. viceguvernéra distriktu D 122

pána Bohuníra Krátkeho a tiež priateľov z LC Žilina. Zo získaných prostriedkov z minulého roku sme mohli odovzdať symbolický šek na € 1.000,- pánovi Pastorekovi,predstedovi o.z. Charita sociálnej starostlivosti a služieb zrakovo postihnutých občanov Piešťany. Pán Pastorek za šek poďakoval a odprezentoval prítomným elektronickú lupu, ktorú plánujú za obdržané prostriedky zakúpiť pre potreby občianskeho združenia. Potom už nasledovala skvelá zábava v podobe vystúpenia tanečnej skupiny VIVAS Dance Group zo Žiliny a hudobným blokom medzinárodných a vlastných hitov v podaní hudobnej legendy a členky nášho klubu pani Marcelky Laiferovej. Celým večerom nám výború náladu udržiaval DJ Peter Hurajt z Rádia Vlna.

POZÝVAME NA HALALI

Dňa 20.1.2017 sa uskutoční tradičná , už VI.Halali Lions Oldies

Party v priestoroch piešťanského Kursalónu.

PREDÁVALI SME PUNČ

V dňoch 10.-11. a 17.-18. decembra 2016 ponúkali členovia nášho Lions clubu

tradičný vianočný punč. Jeho kvalita prilákala ako každoročne mnoho zákazníkov a preto s výsledkom zbierky môžeme byť spokojní. Výťažok z punču bude použitý na charitatívne aktivity klubu v zmysle povolenia o verejnej zbierke.Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do našej zbierky, potešilo nás každé euro.

PREDAJ VIANOČNÉHO PUNČU

Ako každú rok aj tentoraz pripravil náš klub predaj tradičného vianočného punču na piešťanských vianočných trhoch. Punč budeme predávať v dňoch 10.-11.12. a 17. a 18.12.2016 v stánku pri reštaurácii Le Griffon.

NA NÁVŠTEVE V KARLOVÝCH VAROCH

V dňoch 6.-9.10.2016 navštívili členovia nášho klubu priateľov v LC Karlovy Vary.Účelom návštevy bola účasť na tradičnom tenisovom turnaji ako

aj účasť na slávnostnom večere pri príležitosti 25. výročia založenia LC Karlovy Vary.Hostitelia pripravili pre našich členov bohatý kultúrny a spoločenský program, ktorý v nich zanechal hlboké dojmy a zážitky.

ZÁVEREČNÉ SPRÁVY ZBIEROK

POĎAKOVANIE

Vážené dámy, vážení páni, priatelia, Lioni!

 

V mene Lions Club Piešťany si Vám touto cestou dovoľujeme poďakovať sa za Vašu aktívnu účasť na charitatívnom golfovom turnaji, ktorý sa konal 7.05.2016 v GCC Piešťany.

 

Heslo Lions Club Piešťany "We serve! – Pomáhame!" sa nám spoločne podarilo naplniť aj s Vašou pomocou. Čistý výťažok z tohto podujatia bude použitý na podporu charitatívnych projektov Lions Club Piešťany.

Podrobnejšie informácie o využití získaných finančných prostriedkov, o projektoch, o sponzoringu a o reklame môžete získať na

www.facebook.com/LionsClubPiestany a na web stránke www.lions-club.sk

Zároveň si Vám dovoľujeme zaslať link na kompletnú foto dokumentáciu z turnaja:

goo.gl/photos/YxQC9pCCyfi7NVx18

 

Ešte raz Vám ďakujeme a tešíme sa na Vás opäť o rok, pri 3. ročníku tohto vydareného športovo spoločenského podujatia.

 

Lions Club Piešťany

 

LIONS GOLF CUP PIEŠŤANY

Milí priatelia,

2. ročník turnaja Lions Golf Cup Piešťany sa blíži, tešíme sa na stretnutie s Vami

a veríme že podujatie bude rovnako úspešné ako 1. ročník. Do pozornosti tiež

dávame sprievodný program dňa 6.5.2016, kedy o 19:00 hod. v Kursalóne vystúpia gitarové legendy Tátrai Tibor a Szücs Antal Gábor.

PREDBEŽNÉ SPRÁVY VER. ZBIEROK

POMOHLI SME V NÚDZI

Tak ako po minulé roky, aj v roku 2016 sa členovia nášho klubu rozhodli vyčleniť finančné prostriedky na pomoc spoluobčanom.

Dňa 9.3.2016 odovzdali na Mestskom úrade Piešťany členovia Lions klubu a zástupkyňa sociálneho referátu MsÚ Mgr. Srnáková finančné príspevky ľudom , ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi resp. potrebujú pomoc pri financovaní liečby.

PRIPRAVUJEME LIONS GOLF CUP

LIONS HALALI 2016

Dňa 15.januára 2016 sa zišli v nádherných priestoroch reštaurácie Kursalón lioni a priatelia piešťanských lionov na už V.ročníku tradičnej oldies party LIONS HALALI. Tento rok nás poctil svojou prítomnosťou na akcii aj guvernér LC Distriktu 122 a zároveň náš veľmi dobrý priateľ pán František Kočka s partnerkou , ktorí sa už pravidelne zúčastňujú našich podujatí. Veľmi si vážime, že tohto roku sa zúčastnili nášho večierku v hojnom počte aj naši priatelia, členovia lions clubu Žilina. Vzájomné návštevy na podujatiach dokumentujú naše spoločné záujmy a priateľstvá. Čo je ale hlavné, z výťažku

predaja vstupeniek sa nám podarilo získať EUR 525,- , ktoré budú použité

na charitatívne aktivity nášho klubu. Úvodom podujatia odovzdal prezident klubu zástupcovi o.z. Charita sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov Piešťany, pánovi Pastorekovi symbolický šek vo výške EUR 1.000,- na zakúpenie kompenzačných pomôcok a prevádzku organizácie.

Potom už program pokračoval vystúpením speváka, hudobníka a džezmena Petra Lipu, prítomných pánov , ale iste aj dámy zaujali tanečnice zo skupiny VIVAS Dance Group zo Žiliny a bohatý program spestrila a všetkých potešila svojimi nestarnúcimi hitmi naša členka Marcela Laiferová. Celý večerr neuveriteľne rýchlo uplynul a tak nám v skorých ranných hodinách neostávalo iné ako poďakovať nášmu dvornému DJ-ovi Petrovi Hurajtovi z Rádia Vlna

za perfektne odvedenú prácu a tešíme sa už na stretnutie na VI. ročníku

Lions Halali.

VIANOČNÝ PUNČ CHUTIL

Dva adventné víkendy v dňoch 12.-13. a 19.-20.decembra 2015 trávili členovia Lions Clubu v ich tradičnom vianočnom stánku, kde ponúkali v rámci verejnej zbierky kvalitný vianočný punč a tešili sa z každého príspevku, ktorý im dobrí ľudia poskytli. Získané prostriedky budú použité na charitatívne aktivity nášho klubu,konkrétne občianskemu združeniu Charita sociálnej starostlivosti a služieb zrakovo postihnutých občanov Piešťany a sociálne slabým rodinám, ktoré budú vytipované v spolupráci s MsÚ Piešťany.

Poďakovanie za úspešnú akciu patrí mestu Piešťany za poskytnutie predajného stánku, reštaurácii Kursalón za varenie punču a reštaurácii Le Griffon za poskytnutie energií.

PRIPRAVUJEME LIONS HALALI

Milá priatelia, náš klub pripravuje už V.ročník oldies party pod názvom Lions Halali 2016, ktorá sa uskutoční dňa 15.1.2016 v priestoroch reštaurácie Kursalón v Piešťanoch. Výťažok zo vstupeniek bude použitý na charitatívne aktivity nášho klubu. Jedná sa o verejnú zbierku č. 203-2015-007188 ,registrovanú Okresným úradom Piešťany. Viac informácií o podujatí na priloženej vstupenke. Vstupenky je možné zakúpiť v reštaurácii Kursalón.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

LIONSKÝ PUNČ 2015

Vážení priatelia, náš Lions Klub pripravuje charitatívnu verejnú zbieku,spojenú s

ponukou tradičného vianočného punču. Náš stánok nájdete na Winterovej ulici pri terase reštaurácie Le Griffon, smerom k fontáne. Viac informácií o verejnej zbierke na priloženom plagátiku.

PRIPRAVUJEME A POZÝVAME

FINANČNÝ DAR

Na pravidelnom zasadnutí klubu dňa 12.10.2015 odovzdal prezident klubu Miloš Sebedinský symbolický šek vo výške EUR 1.000,- pánovi Jánovi Pastorekovi, predsedovi občianskeho združenia Charita sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov Piešťany. Pán Pastorek poďakoval za dar a informoval členov klubu o aktuálnych aktivitách ich občianskeho združenia.

POMOHLI SME DOBREJ VECI

Dňa 11. októbra 2015 náš Lions Club participoval na projekte " Rozhýb svoje mesto" , ktorý organizovala spoločnosť Octago ako benefíciu pre telesne postihnutú Alex Mesárošovú na pokrytie nákladov jej rehabilitačnej liečby.

V tejto súvislosti Lions Club Piešťany odsúhlasil pre Alex finančný príspevok

vo výške EUR 300,- .Lion Ivan Kardoš sa osobne zúčastnil podujatia a odovzdal Alex darovaciu zmluvu , za čo mu patrí poďakovanie.

POMOHLI SME V NÚDZI

Členovia Lions klubu Piešťany na svojej schôdzi dňa 14.9.2015 odsúhlasili finančný príspevok rodinám v sociálnej núdzi v celkovej výške EUR 1.400,- .

Rodiny boli vytipované v spolupráci s referátom sociálnych vecí Mestského úradu Piešťany. A tak dňa 6.10.2015 odovzdal prezident klubu Miloš Sebedinský na Mestskom úrade za účasti primátora pána Miloša Tamajku a pracovníkov referátu sociálnych vecí finančné dary rodinám pani Badáňovej, Bacovovej a Talajkovej. Obdarované rodiny finančnú výpomoc veľmi uvítali a v neformálnej debate zvažovali formu jej využitia .

ZBIERALI SME OKULIARE

Členovia nášho klubu sa úspešne zapojili do distriktného projektu - zberu starých okuliarov a dňa 12.9. 2015 sme odovzdali na distrikt 116 ks dioptrických okuliarov a 67 ks slnečných okuliarov. V tomto roku sme tak odovzdali už celkom takmer 300 ks okuliarov, poďakovanie patrí hlavne našej členke Marcele Laiferovej , Očnej klinike VESELY ,pánovi Pastorekovi z Charity sociálnej starostlivosti a o.z. Maressa ,ktorí zabezpečili najväčšie počty okuliarov. Projekt beží celoročne, takže staré okuliare je možné kedykoľvek

odovzdať nášmu lions klubu.

TENISOVÝ TURNAJ 2015

Dňa 20.6.2015 sme zorganizovali tradičný tenisový turnaj o putovný pohár MUDr. P.Veresa - Lions Cup Pieštany. Turnaja sa zúčastnili aj naši priatelia z partnerských klubov LC Karlove Vary, LC Žilina a LC Bona Fide.

V predvečer podujatia sme pre nich pripravili degustáciu vín v známej vinárni fy Matyšák v Pezinku. Samotného tenisového turnaja sa zúčastnilo 12 dvojíc, ktoré sa po úvodonom rozlosovaní a organizačných pokynoch vydali na kurty bojovať o najcennejšiu trofej. Za ideálneho tenisového počasia prebiehali zápasy až do neskorého popoľudnia.

V boji o tretie miesto zvíťazila dvojica Vitek-Gampe z LC Bona Fide, vo finále po ťažkej trojsetovej bitke podľahla dvojica Lonik (LC K.Vary) - Dúbravka ( LC Žilina) víťazom turnaja dvojici Šido-Mračna. Po vyčerpávajúcom celodennom nasadení si hráči aj fanúšikovia turnaja večer pochutnali na zabíjačkových špecialitách v reštaurácii Centrál .Podujatie malo ako už tradične vysokú športovo-spoločenskú úroveň a poďakovanie patrí všetkým,ktorí k tomu svojou aktivitou prispeli. Tešíme sa už teraz na stretnutie na piešťanských kurtoch v roku 2016.

POĎAKOVANIE

LIONS GOLF CUP PIEŠŤANY

V sobotu 16.5.2015 sa stretli milovníci golfu v GCC Piešťany - golfový areál Vrbinky na 1. ročníku charitatívneho golfového turnaja Lions Golf Cup Piešťany, konaného pod záštitou Lions Clubu Piešťany.

Vyše 40 účastníkov turnaja a ďalší hostia strávili príjemný deň v prekrásnom prostredí golfového areálu. Popri športovej stránke turnaja, na ktorom si mnohí

zlepšili svoje handycapy, sa podarilo naplniť aj jeho charitatívny rozmer a vyzbierať čiastku vyše EUR 600,- . Táto suma bude ďalej použitá na charitatívne aktivity nášho klubu. Touto cestou sa chceme srdečne poďakovať všetkým účastníkom, hosťom a organizátorom, vďaka ktorým sa podujatie mimoriadne vydarilo a už sa všetci tešíme na stretnutie o rok na 2. ročníku podujatia.

STRETNUTIE RIADITEĽOV LCIF

Dňa 14. apríla sa prezident klubu a 1. viceprezident klubu zúčastnili Večera národov, konaného pri príležitosti stretnutia medzinárodných riaditeľov LCIF, ktoré sa konalo v Prahe v dňoch 12. - 17.apríla 2015. Stretnutie na vysokej spoločenskej úrovni umožnilo prezentovať náš klub formou roll-up postera a mali sme možnosť konzultovať skúsenosti v práci pre lionské hnutie s priateľmi z Indie a USA.

PRIPRAVUJEME GOLFOVÝ TURNAJ

Vážené dámy, vážení páni, priatelia, Lioni!

 

V mene Lions Club Piešťany si Vás dovoľujeme pozvať na

charitatívny golfový turnaj, ktorý sa bude konať 16.05.2015 v GCC Piešťany,

golfový areál Vrbinky (SK).

 

Heslom Lions Club Piešťany je "We serve! – Pomáhame!". Toto heslo spája významné osobnosti spoločenského, kultúrneho, športového a podnikateľského sektora - členov s rôznorodou profesionálnou orientáciou, avšak rovnakými hodnotami, zmyslom pre spravodlivosť a skutočné priateľstvá, pracovitosťou a čestnosťou, ktorými sú ochotní pomôcť tým, ktorí si vlastnými silami nedokážu alebo nemôžu svoje postavenie zlepšiť.

 

S cieľom naplniť toto heslo organizuje Lions Club Piešťany rôzne akcie, na ktorých získava prostriedky, ktoré potom vo vhodnej forme poskytuje na projekty väčšej či menšej sociálnej hodnoty, ktoré pre podporených prinášajú lepšie životné podmienky.

 

Výťažok z turnaja bude použitý na podporu projektov Lions Club Piešťany.

 

Podrobnejšie informácie o využití získaných finančných prostriedkov, o projektoch, o sponzoringu, o reklame, ako aj o samotnom golfovom turnaji nájdete na

www.facebook.com/LionsClubPiestany, na web stránke www.lions-club.sk ,

prípadne Vám ich radi poskytneme e-mailom, telefonicky alebo osobne.

 

Všetkých Vás srdečne pozývame! Vašou účasťou nám pomôžete pomáhať.

 

Tešíme sa na Vašu účasť a ďakujeme za podporu.

 

Lions Club Piešťany

 

Program a propozície charitatívneho golfového turnaja

 

Dátum a miesto: 16.5.2015, Golfový areál GCC Piešťany, Vrbinky

Prezentácia, welcome drink, raňajky: 8,30

Zahájenie, rozdelenie hráčov do flightov: 10,00

Kanón štart: 10,30

Občerstvenie na half way: počas celého turnaja

Ukončenie, obed (hráči aj nehráči): 15,30

Vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie cien: 16,30

Predpokladaný záver podujatia: 18,30

 

Doplnkové súťaže pre hráčov:

Nearest to the pin (jamka č.7), Longest drive (jamka č.1)

 

Kategórie:

I. Zmiešaná 0-18,4 na rany netto

II. Zmiešaná 18,5-36,0 Stableford netto

III. Zmiešaná 37,0-54,0 Stableford netto

Turnaj sa hrá podľa pravidiel golfu RaA GC of St. Andrews a podľa miestnych pravidiel ihriska, bez úpravy HCP. Organizátor si vyhradzuje právo zmeny

 

Ceny:

Poháre a vecné ceny pre prvých troch z I. a II. kategórie, víťaza III. kategórie a víťazov doplnkových súťaží

 

Poplatky:

Hráči, nečlenovia GK PN: 55,-€, hráči, členovia GK PN: 28,-€, nehráči: 25,-€

 

Sprievodný program:

 

15.5.2015 (hráči aj nehráči)

Večera a posedenie v Club House : 19,00

 

16.5.2015 (nehráči)

Mini škola golfu: 11,00

Návšteva kúpeľov: 13,00

 

Aktuálny cenník 2015 pre ubytovanie v niektorom z kúpeľných hotelov je možné pozrieť na stránke:

piestany.danubiushotels.sk/destinacie/piestany/o-meste/cennik-2015

 

LIONS HALALI 2015

Lions Halali 2015 je úspešne za nami. V prekrásnych priestoroch piešťanského Kursalónu sa zišlo vyše sto hostí, ktorí sa zabávali do skorých ranných hodín . Na úvod podujatia odovzdal prezident klubu symbolický šek na EUR 1.000,- pánovi Pastorekovi, zástupcovi Charity sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov so sídlom v Piešťanoch. Pán Pastorek tiež priniesol ukázať elektronickú lupu, ktorú sme pomohli zakúpiť Charite v roku 2014 .Potom už nasledovala zábava do skorých ranných hodín. O výbornú atmosféru sa postarali DJ Peter Hurajt z rádia Vlna a program tiež spestril tanečník Emeterio s partrnerkou, ktorí predviedli tanečné kreácie v rytme salsy, zumby a v rámci animácie vytiahli na tanečný parket aj početnú skupinu hostí podujatia. Výťažok zo vstupeniek vo výške EUR 500,- bude opäť venovaný na činnosť Charity sociálnej starostlivosti. Veríme, že sa takto o rok opäť stretneme na Lions Halali 2016.

PREDÁVALI SME VIANOČNÝ PUNČ

Po dva predvianočné víkendy v dňoch 13.-.14.12. a 20.-21.12 2014 predávali členovia nášho klubu tradičný vianočný punč. Prvý deň predaja nás prišli podporiť aj členky folklórneho súboru Povoja, ktoré svojím takmer polhodinovým vystúpením pri našom stánku spestrili sobotné poludnie návštevníkom piešťanskej pešej zóny. Na záver svojho vystúpenia sa folkloristi odfotili s členkou nášho klubu Marcelkou Laiferovou.

LIONS HALALI 2015

Milí priatelia, náš Lions Club usporiada dňa 9.1.2015 už IV. ročník Oldies Party pod názvom Lions Halali v priestoroch reštaurácie Kursalon. Kto sa chce dobre zabaviť pri hudbe 60. a 70 rokov a zažiť kubánske prekvapenie, nech neváha, vstupenky budú k dispozícii v Kursalone

POMOC RODINE PAVLÍKOVEJ

Na svojom riadnom zasadnutí dňa 27.10.2014 sme odovzdali finančný dar vdove po zosnulom hokejistovi Martinovi Pavlíkovi vo výške EUR 350,- . Finančné prostriedky sa podarilo vyzbierať počas súťaže vo varení gulášu pred reštauráciou Kruhovka .

TENISOVÝ TURNAJ

Dňa 21.6.2014 usporiadal náš klub tradičný tenisový turnaj o putovný pohár

MUDr. Pavla Veresa. Turnaja sa zúčastnilo 12 dvojíc, svojich reprezentantov vyslali aj lions kluby zo Žiliny a Bratislavy.Svojou návštevou nás poctil aj 1.VG distriktu D-122 František Kočka.

KURSALÓN MAL 120 ROKOV

Členovia nášho Lions Clubu sa dňa 17.6.2014 zúčastnili oslavy 120. výročia otvorenia kúpeľnej dvorany Kursalónu. S radosťou sme na tejto akcii privítali aj 1.veceguvernéra nášho distriktu JUDr. Františka Kočku, ktorý v tomto čase využíval liečebné účinky piešťanských kúpeľov.

Súťaž Piešťanský guláš - 1 .ročník

V sobotu 14. júna 2014 sa uskutočnil prvý ročník súťaže Piešťanský guláš pred pivárňou Kruhovka. Podujatie na podporu mnohopočetnej rodiny Palvíkovcov sa konalo pod záštitou nášho Lions clubu.Podujatie bolo veľmi úspešné, navarený guláš všetkých súťažných tímov sa zjedol bezo zvyšku

a pre rodinu Pavlíkovcov sa podarilo vyzbierať EUR 350,- .

LIONS BUS A LEVIE OČKO

Pri príležitosti otvorenia piešťanskej letnej kúpeľnej sezóny dňa 7.6.2014 pripravil a zorganizoval náš klub v spolupráci s 1.LC Bratislava screening zraku detí predškolského veku. Pristavený Lions Bus v mestskom parku bol veľkou atrakciou a o záujem vykonania screeningu nebola núdza. Počas 6 hodín sa podarilo vyšetriť 68 detí prístrojom Pulsoptix,ktorý odhalí očné choroby detí. Ich včasná diagnostika zvyšuje pravdepodobnosť úspešného

vyliečenia porúch zraku.

POZVÁNKA NA TENISOVÝ TURNAJ

Vážení priatelia Lions a tenisoví priatelia,

blíži sa deň, na ktorý sa my tenisoví priatelia a priatelia lions klubu veľmi tešíme.

Stáva sa už tradíciou, že náš klub tak ako každoročne aj toho roku pripravuje tenisový turnaj, ktorý svojim športovým a spoločenským postavením prispieva do programu letnej piešťanskej sezóny. Vytváranie nových priateľstiev, dostávanie sa do povedomia širšej verejnosti, oboznamovanie s cieľmi a poslaním lions a v neposlednom rade zašportovať si a urobiť niečo pre svoje zdravie to nás napĺňa odhodlaním usporiadať takúto akciu.

SLOVAKIA LIONS CUP PIEŠŤANY o PUTOVNÝ POHÁR

MUDr. PAVLA VERESA.

Cieľom podujatia okrem už uvedeného je, pripomenúť si jedného zo zakladateľov nášho lionského klubu a jeho 1. prezidenta MUDr. Pavla Veresa, ktorý prehral boj so zákernou chorobou. Zároveň však usporiadaním tohto podujatia chceme popri športovo-spoločenskom vyžití získať finančné prostriedky, ktoré venujeme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Tenisový turnaj sa uskutoční dňa 21 júna 2014 na tenisových dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Turnaj začína o 9,00 hod. prezentáciou účastníkov a po zaplatení štartovného poplatku vo výške 20 € prebehne rozlosovanie skupín. Turnaj je vyhlásený ako open pre všetky vekové kategórie. Hraju sa štvorky bez rozlíšenia pohlavia. Počas turnaja bude účastníkom podané občerstvenie.

 

Ďalšie informácie získate od Ing. Pavla Wernera, riaditeľa turnaja

na e-mailovej adrese: wernerpalo@gmail.com

tel:0905407150

 

FINANČNÁ POMOC RODINE

Posledné uskutočnené akcie v rámci aktivít nášho Lions clubu mali okrem ich spoločenského a charitatívneho pohľadu aj finančný efekt. Na predaji v vianočného punču v predvianočnom období a na spoločenskom večere LIONS HALALI začiatkom januára sa nám podarilo vyzbierať finančné prostriedky, ktoré sa snažíme rozdeliť medzi tých ktorí ich potrebujú. Okrem finančného daru Charite sociálnych služieb a starostlivosti zrakovo postihnutých občanov sme v mesiaci marci odovzdali finančný dar mnohodetnej rodine v Piešťanoch, ktorá sa nachádza v nepriaznivej finančnej situácii. S výberom rodiny bol klubu nápomocný referát sociálnych vecí MsÚ Piešťany. Finančná pomoc aspoň čiastočne pomôže 8 deťom pri riešení ich neľahkej životnej situácie. Odovzdania finančného daru sa zúčastnil okrem členov lions clubu aj primátor mesta Remo Cicutto.

ÚSPEŠNÉ LIONS HALALI 2014

Milí priatelia,

dňa 10.1.2014 sa v priestoroch reštaurácie Kursalón uskutočnil III.ročník Oldies Party pod názvom Lions Halali. Na úvod privítal hostí člen klubu Ladislav Gleso a následne prezident klubu Tibor Bokor odovzdal symbolický

šek na EUR 650,- pre Charitu sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo

postihnutých občanov Piešťany,ktorý prevzal zástupca p.Pastorek a šek na

EUR 550,- pre zrakovo postihnutú študentku Gymnázia vo Vrbovom Danielu Olejníkovú. Po tejto oficiálnej časti vystúpila s krátkym , no strhujúcim tanečným programom brušných tancov sama Danielka Olejníková. Po jeho skončení pokračoval večer tanečnou zábavou v štýle "Oldies" hudby 60-tych a 70-tych rokov, o hudobnú produkciu sa postaral DJ Peter Hurajt .

Touto cestou ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí tak podporili naše charitatívne aktivity. Ďakujeme tiež všetkým členom klubu, ktorí za

zaslúžili o zdarný priebeh akcie a tešíme sa už na HALALI 2015.

 

LIONS HALALI 2014

Milí priatelia,

dňa 10.1.2014 usporiada náš Lions Club III. ročník obľúbenej HALALI Oldies Party, ktorá sa tento raz uskutoční v prekrásnych priestoroch reštaurácie Kursalon. O dobrú zábavu sa postará DJ Peter Hurajt z Rádia Viva.

Večera formou teplých a studených bufetových stolov,o polnoci divinový guláš.

Výťažok z akcie bude použitý na charitatívne aktivity nášho klubu.

Ešte voľné vstupenky v cene EUR 30,- na osobu sú k dispozícii v reštaurácii Kursalon.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

PREDAJ PUNČU 2013

Milí priatelia,

v mesiaci decembri sme po dva predsviatočné víkendy predávali tradičný vianočný punč . Keďže počasie tento rok prialo vychádzkam do mesta, predaj bol mimoriadne úspešný a podarilo sa nám získať takmer 1.900,- EUR a po odpočítaní nákladov bude výťažok použitý na charitatívne aktivity nášho klubu v roku 2014. Poďakovanie patrí všetkým členom klubu, ktorí sa na predaji podieľali a taktiež mestu Piešťany, ktoré nášmu klubu poskytlo predajný stánok. Poďakovanie patrí tiež všetkým, ktorí si náš punč zakúpili

a prispeli tak k zdarnému priebehu akcie.

LIONS CUP PIEŠŤANY 2013

Dňa 1.6.2013 sa uskutočníl tradičný tenisový turnaj  Lions Cup Piešťany o putovný pohár  MUDr. Pavla Veresa, zakladateľa  turnaja. Turnaja sa zúčastnili členovia a priatelia  nášho  Lions clubu z Piešťan ako aj zástupcovia Lions clubov zo Žiliny a Karlových Varov. Účastníkov privítal prezident klubu Tibor  Bokor a s programom oboznámil riaditeľ  turnaja Pavol Werner. Následne odovzdali zástupovia  LC Karlovy Vary Jaroslav  Štekl a Ladislav Olejník putovný pohár víťazom ich posledného tenisového turnaja - Štefanovi Madžovi a Jozefovi  Dúbravkovi.  Prezidentovi nášho klubu odovzdali  finančný dar na naše  charitatívne aktivity. Potom sa  už rozbehli urputné  boje vo štvorhrách na kurtoch systémom každý s každým. Po  spočítaní všetkých  výsledkov sa  vítaznou dvojicou stala Katarína Galová s Rudolfom Horváthom.Program  bol večer zakončený príjemným posedením pri  pive a špecialitách  v pivárni Český budík. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave turnaja  podieľali ako aj sponorom podujatia Kartaríne Galovej  a Ladislavovi Lackovi, ktorí prispeli vecnými darmi.

LIONS HALALI JE ZA NAMI

Dňa 11.1.2013 sa  v priestoroch hotela  Eden ukutočnil  II. ročník podujatia LIONS HALALI, ktoré vo forme  Oldies Party zogranizovali členova nášho klubu.

Na úvod prítomných privítal prezident klubu Tibor Bokor, stručne oboznámil s lionským hnutím a informoval o aktivitách nášho klubu v roku 2012 .Následne odovzdal symbolické šeky Charite sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov  Piešťany vo výške  EUR 580,- a zrakovo postihnutej študentke  gymnázia Danielke Olejníkovej vo výške EUR 755,- . Nasledoval krátky kultúrny program v ktorom Danielka Olejníková v rytme orientálnych melódií zatancovala dva strhujúce tance. Potom pokračovala zábava, kvalitnú  hudbu mixoval DJ Rádia Viva Peter Hurajt, na gurmánskych špecialitách hotela Eden si  hostia pochutnávali až takmer do skorých ranných hodín. Ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí zakúpením  vstupeniek a finančným príspevokm do zbierky pomôžu rozvíjať  charitatívne aktivity nášho klubu aj v roku 2013. Poďakovanie  patrí tiež všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný priebeh  podujatia.

LIONS HALALI 11.01.2013

Milí priatelia,

Lions Club Piešťany pripravuje pre veľký úspech II. ročník Oldies Party pod názvom Lions Halali. Podrobnosti nájdete na priloženej pozvánke. Tešíme sa na stretnutie s Vami a prajeme príjemnú zábavu.

VIANOČNÝ PUNČ 2012

Dva pradvianočné víkendy strávili  členovia nášho klubu predajom tradičného vianočného punču na Námestí Slobody. Stánok na predaj punču poskytlo  bezplatne mesto Piešťany, za čo patrí  primátorovi R. Cicuttovi a kompetentným pracovníkom naše  poďakovanie. Poďakovanie patrí všetkým , ktorí si náš bezkonkurečne najlepší punč v Piešťanoch zakúpili  a tým podporili plánované charitatívne aktivity nášho klubu pre rok 2013.

NÁVŠTEVA Z LC FARIBAULT (MN)

Dňa 24. novembra 2012 navštívil zasadnutie klubu náš priateľ  Otto Luknic z

partnerského  Lions Clubu Faribault.  Otto nás informoval o aktuálnom stave v ich  klube,starosti im robí úbytok členov, na druhej strane naďalej rozvíjajú svoje tradičné klubové aktivity, ako predaj palacinik počas finále Super Bowl,

rozdávanie náučných slovníkov všetkým tretiakom základných škôl vo Faribault

a ďalšie menšie aktivity. My sme Otta informovali o našich nových projektoch, ktoré v posledom období rozvíjame.  Okrem klubového zasadnuti sme priateľovi

Ottovi umožnili exkurziu vo vinárskych závodoch Chateau Topoľčianky.Poďakovanie za sprostredkovanie exkurzie patrí Palimu Figurovi.

TENISOVÝ TURNAJ KARLOVE VARY

Dňa 6.  októbra 2012 sa zúčastnili členovia a priatelia nášho klubu tenisového

turnaja vo štvorhrách, ktorý organizoval Lions Club Karlovy Vary . Podujatie prebehlo na  vysokej spoločenskej a športovej úrovni. Reprezentanti nášho klubu dosiahli vynikajúce  výsledky,keď Štefan  Madžo s partnerom Jozefom Dúbravkom z LC Žilina zvíťazili v kategórii lions  clubov a Katarína Galová s partnerkou z LC Karlovy Vary obsadili  2. miesto medzi ženami. Turnaj  bol ukončený slávnostným večerom v  klube hotela Imperial, kde prebehlo vyhodnotenie, odovzdanie cien a prezident nášho klubu Tibor Bokor odovzdal priateľom z hostiteľského  klubu  finančný dar vo výške EUR 300,- na podporu ich klubových projektov.Záverom nasledoval  bohatý kultúrny program, zakončený disktékou.

PROJEKT NATÁLKA

Na svojom decembrovom zasadnutí členovia Lions  clubu odsúhlasili  finančný príspevok na nákup polohovacieho zariadenia pre Natálku Kollárovú. Od rodičov Natálky sme obdržali ďakovný list. Zopár obrázkov zo života Natálky Kollárovej prezrádza,že Natálka je napriek svojmu hendikepu veselé a aktívne dieťa 

 SK SK | EN EN